Sprzątanie strychu – jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy??

Wielu z nas ma tendencję do gromadzenia rzeczy. Jeżeli mamy dostęp do strychu bardzo często przedmioty, których nie używamy, a liczymy na to, że mogą się jeszcze kiedyś przydać, wynosimy na górę. W ogólnym rozrachunku sami zapominamy, co tam nagromadziliśmy, aż w końcu nasze zbiory przyjmują takie rozmiary, że okazuje się niezbędne zrobienie gruntownych porządków.

Sprzątanie strychu jak się za to zabrać

W większości przypadków, kiedy nagromadziliśmy wiele rzeczy, okazuje się konieczne skorzystanie z pomocy firmy, która się w tym specjalizuje. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo dużej części odpadów nie możemy tak po prostu wynieść na śmietnik, ponieważ może się to skończyć dla nas nieprzyjemnymi konsekwencjami między innymi:

  • leki
  • sprzęt RTV
  • sprzęt AGD
  • wszystkie urządzenia elektroniczne np. zabawki, które są zdalnie sterowane
  • nie mogą być wyrzucane na śmietnik osiedlowy, czy na miejsce, które nie jest do tego specjalnie przeznaczone.

Jeżeli wiec na strychu przechowujemy starą popsutą elektronikę np.: telewizory, radia, komputery, drukarki, opakowania po tuszach, kartridżach, czy sprzęt AGD np.: kuchenkę, lodówkę, kuchenkę mikrofalową, ekspres do kawy, czy czajnik elektryczny, chcąc opróżnić, posprzątać pomieszczenie mamy poważny problem.

Jakie konsekwencje mogą nas spotkać przy nieumiejętnym sprzątaniu strychu

Na każdym z nas ciąży obowiązek pozostawiania odpadów w miejscach, które są do tego przeznaczone, a także ich segregacji. Obowiązek ten jest dwojaki narzucają go przepisy prawa, powinniśmy także poczuwać się do tych obowiązków ze strony moralnej – troska o środowisko naturalne, powinna być naszym wspólnym problemem. Między innymi art. 75 Kodeksu wykroczeń uwzględnia konsekwencję za pozostawienie odpadów, w miejscu niedozwolonym. Jeżeli dopuścimy się takiego czynu, musimy się liczyć z możliwością otrzymania kary grzywny, którą nałożyć na nas może policja, jej wysokość może osiągnąć 500, a nawet 1000 złotych (jeżeli nakładający karę powołają się na inne akty prawne np. art. 154 kodeksu wykroczeń). Nie powinniśmy tej ewentualności bagatelizować, ponieważ zasięg monitoringu miejskiego, który w wielu miastach wyposażony jest także w drony, co umożliwi  naszą identyfikację nawet po czasie. Władze wprowadziły także aplikację „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, gdzie można anonimowo zgłaszać informacje o wszystkich nielegalnie powstających wysypiskach.

Po co ryzykować karą grzywny przy sprzątaniu strychu

Abstrahując od możliwości otrzymania kary, sprzątnie strychu to bardzo ciężka praca, która wymaga poświęcenia mnóstwa czasu, a także wiele wysiłku. Musimy pamiętać, że strych znajduje się na ostatniej kondygnacji więc, żeby wynieść z niego wszystkie niepotrzebne przedmioty, trzeba będzie pokonać bardzo wiele schodów – z tego względu właśnie część naszych rzeczy ląduje na strychu. Nie mamy siły, czasu ani możliwości, żeby je wynieść i przewieźć do miejsca, w którym możemy je legalnie zostawić do utylizacji.

Sprzątanie strychu – nie ma to, jak pomoc profesjonalistów

Firma smieciowoz.pl zajmuje się pomocą w sprzątaniu nieruchomości. Sprzątanie strychu to jedna z usług, jakie oferujemy. Każdą usługę wyceniamy indywidualnie. Wywiezienie zabranych przez nas przedmiotów na wysypisko to ostateczność. Dokonujemy selekcji rzeczy, które zbieramy, próbując dać większości nowy dom – oddać to osobom, które mogą ich potrzebować. Wykonanie usługi jest kompleksowe, możemy wszystko znieść, posegregować i zabrać. Dzięki temu oszczędzą Państwo czas, siły, a w ogólnym rozrachunku także i pieniądze – możliwość otrzymania kary grzywny, najczęściej przewyższa wartość usługi.

Sprzątanie strychu nie należy do przyjemności. Miejsca, które moglibyśmy przeznaczyć na pracownię, suszarnię, czy nadać jej inną przydatną funkcję, najczęściej są przez nas zagracane. Warto odzyskać tę przestrzeń – robiąc tam gruntowne porządki. To czasochłonne i uciążliwe zadanie bierzemy na siebie – zapraszamy do skorzystania z usług Śmieciowozu i powierzenia nam oczyszczenia dla Państwa powierzchni, które tego wymagają.