Wywóz odpadów pobudowlanych – jak wygodnie pozbyć się śmieci po remoncie?

Remont to doskonałe rozwiązanie na poprawę stanu mieszkania i nowe zaaranżowanie wnętrza. Jednak po skończonej pracy pojawia się problem z pozbyciem się takich elementów jak gruz, futryny czy stare meble. Jak skutecznie i bezproblemowo pozbyć się śmieci po skończonym remoncie? Rozwiązaniem może być zatrudnienie profesjonalnej firmy odpowiedzialnej za wywóz odpadów pobudowlanych. 

Jak legalnie pozbyć się śmieci po remoncie?

Duże ilości odpadów po generalnym remoncie sprawiają, że ich utylizacja bywa problematyczna. W większości są to śmieci, których nie można wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Jak zatem pozbyć się zalegających cegieł, starych mebli czy futryn? 

Jednym ze sposobów na legalny wywóz śmieci pobudowlanych jest zamówienie specjalnego kontenera przeznaczonego do tego celu. Ustawienie go na podwórku kamienicy czy bloku z pewnością ułatwi pozbycie się resztek po remoncie. Jego zdobycie nie jest jednak tak proste. Aby kontener mógł stanąć na powierzchni wspólnej, konieczne jest uzyskanie zgody spółdzielni mieszkaniowej. Dodatkowo przenoszenie śmieci do kontenera leży po naszej stronie. Rozwiązanie to jest zatem czasochłonne i obciążające fizycznie. 

Alternatywę stanowi zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmie się wywozem odpadów poremontowych. Zaletą takiego sposobu jest prosta i szybka procedura, niewymagająca dodatkowej ilości zezwoleń, tak jak w przypadku zamówienia kontenera. Możemy liczyć na sprawne zabranie wszystkich zalegających odpadów pobudowlanych i pozostawienie porządku. Takie rozwiązanie jest całkowicie legalne i w łatwy sposób pozwala na usunięcie resztek pozostałych po remoncie, dzięki czemu możemy cieszyć się efektami naszej pracy, zamiast zajmować się odpadami.

Smieciowoz.pl – dlaczego warto?

Oferowane przez smieciowoz.pl usługi są konkurencyjne na tle innych firm zajmujących się wywozem odpadów poremontowych. Podejmują się usunięcia również takich śmieci, którymi inni nie chcą się zająć. Firma dba także o środowisko – śmieci, które zabierają, trafiają w miejsca, w których mogą zostać wykorzystane lub są podawane recyklingowi. Dopiero w wypadku braku innych możliwości są one wywożone na wysypisko. 

W skład odpadów, które wywożą, wchodzą m.in. umywalki, zlewy, futryny, gruz oraz cegły. Szybko i sprawnie zajmują się wywozem starych mebli oraz pozostałości po remoncie. Firma oferuje konkurencyjne terminy i może wykonać usługę nawet na drugi dzień. Proponowana cena za wywóz jest przejrzysta i znana z góry, dzięki czego klient może wiedzieć, czego się spodziewać. Dodatkowo, w przeciwieństwie do konkurencji, cena ustalana jest zgodnie z ilością wywiezionych rzeczy, a nie na podstawie gabarytów kontenera. 

Wybór smieciowoz.pl to gwarancja jakości i kompleksowej obsługi. Firma przyjeżdża własną ciężarówką, załadowuje odpady i pozostawia za sobą porządek, przez co klient nie musi martwić się o nic więcej. Wynajęcie sprawdzonej i profesjonalnej usługi oszczędza wiele czasu i nerwów, a także pozwala na pozbycie się niepotrzebnych odpadów pozostałych po remoncie.

Kary za nielegalny wywóz śmieci

Patrząc na odpady po remoncie możemy pomyśleć, że ich wywóz na własną rękę będzie korzystniejszy cenowo od zatrudniania wyspecjalizowanej firmy. Jest to często popełniany błąd, który zwykle przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Wiele odpadów powstających w wyniku remontu to śmieci, których nie możemy zaliczyć do odpadów komunalnych. Wyrzucenie takich rzeczy jak tynki, kafle czy cegły do zwykłego pojemnika na odpady jest nielegalne i za takie działanie grozi wysoka kara nakładana przez spółdzielnię mieszkaniową. Ponadto, w przypadku gdy śmieciarka jednak zabierze tego typu śmieci i zostanie przez nie uszkodzona, to właśnie osoba wyrzucająca je zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. 

Częstym pomysłem na pozbycie się takich śmieci jest także wywiezienie ich do lasu. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z obciążającymi kieszeń konsekwencjami – zgodnie z art. 162 kodeksu wykroczeń za takie postępowanie przewidziana jest kara grzywny aż do 5000 zł