Wywóz złomu – jak pozbyć się złomu z własnej posesji?

Po długim remoncie lub wymianie sprzętu AGD, zawsze powstaje pytanie, co zrobić z zalegającym na podwórku złomem. Generuje to spory problem, gdyż estetyka zaśmieconego miejsca spada, a my sami nie czujemy się dobrze mieszkając przy wysypisku. Pojawia się frustracja i duża niechęć do sterty gruzów, której nie wiemy jak się pozbyć. Rozwiązanie wbrew pozorom jest bardzo proste, a oferuje je firma zajmująca się wywozem śmieci.

Profesjonalny wywóz złomu

Dlaczego właściwie potrzebujemy specjalnej usługi, by pozbyć się zalegającego złomu z naszej posesji? Dzieję się tak, ponieważ metalu nie możemy wyrzucić do odpadów komunalnych, ze względu na potrzebę utylizacji materiału w specjalnych piecach. No dobrze, w takim razie co zalicza się do artykułów uznawanych za złom? Tak naprawdę są to wszystkie części metalowe, od zepsutych elementów samochodowych, starej zardzewiałej pralki czy instalacji sanitarnych. 

Co oferuje mi firma wywozowa?

Przede wszystkim, profesjonalny wywóz złomu jest niezbędny, jeśli nie jesteśmy w stanie pozbyć się zalegających odpadów samodzielnie. W przypadku długiego remontu lub wymiany całego sprzętu AGD czy mebli łazienkowych, często odpadów powstaje tak dużo, że nie mamy jak i czym tego wywieść.

Właśnie dlatego wywóz złomu przez profesjonalną firmę ma znaczenie, gdyż wystarczy zadzwonić, umówić się i problem zostaje rozwiązany. Dłużej nam przyjdzie zastanawiać się co zrobić z niechcianymi śmieciami, niż usługa potrwa. Na miejscu zawsze jest dwóch ludzi, którzy samodzielnie (w ramach usługi wywozu) załadują wszystkie, wskazane przez Ciebie odpady.

Wywóz złomu

Jakie są koszty transportu?

Pierwsza myśl jaka może przejść po głowie, to “super, pozbędę się problemu”. Jednak po chwili namysłu, zaczynamy się zastanawiać czy aby nie nadwyręży to zbytnio naszego portfela. Na szczęście to tylko czcze obawy, gdyż profesjonalna firma oszacuje najpierw koszt całego przedsięwzięcia, dopasowując ją do klienta. 

Unikniemy w takim razie sytuacji, gdy będziemy musieli zapłacić za cały samochód, chociaż do wywiezienia mieliśmy ledwie kilka większych gabarytów. Dodatkowo, rzetelna firma przed wywozem doradzi jaką usługę najlepiej wybrać, dzięki czemu możemy zaoszczędzić bardzo dużo.

A jeśli sytuacja wymaga natychmiastowego wywozu i nie mogę czekać tygodnia? No, dobrze tylko zamawiając profesjonalną obsługę już następnego dnia możemy pozbyć się śmieci.

Czy mogę wywieźć odpady samodzielnie?

W przypadku wywozu złomu, lepiej nie ryzykować samodzielną próbą pozbycia się odpadów niezgodnie z prawem. W sytuacji, kiedy złom zostanie wywieziony do lasu, parku, czy ogólnie terenu poza aglomeracją miejską, grozi nam kara nawet w wysokości 5 tysięcy złotych, z możliwością 30-dniowego aresztu.

Zamawiając profesjonalny wywóz złomu, dostajemy gwarancję, że odpady trafią do recyklingu, dzięki czemu będą mogły zostać wykorzystane ponownie. Tak więc jeśli przychodzi Cię myśl o nielegalnym wywozie odpadów, pamiętaj o tym nie tylko jako wykroczeniu, ale również przekształcaniu środowiska naturalnego w wysypisko.