Dezynfekcja pomieszczeń- dlaczego jest tak istotna w walce z koronawirusem?

Z powodu panującej pandemii koronawirusa coraz więcej osób decyduje się na dezynfekcję zarówno prywatnych mieszkań jak i powierzchni biurowych. Należy podkreślić, iż jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu zostaje precyzyjnie odkażona cała przestrzeń, co tym samym przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko zakażenia koronawriusem. Co istotne, w niektórych przypadkach dezynfekcja pomieszczeń jest absolutną koniecznością! W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie są rodzaje dezynfekcji, jakie korzyści niesie ona ze sobą oraz wiele innych istotnych informacji!

Dlaczego dezynfekcja jest ważna w walce z pandemią koronawirusa?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja uchroni przed koronawirusem? Jest to bowiem profilaktyczne działanie, które zalecane jest przede wszystkim w biurach, halach produkcyjnych, sklepach, magazynach oraz innych użytkowanych pomieszczeniach. O czym warto pamiętać? To fakt, iż w przypadku gdy istnieje ryzyko zagrożenia epidemicznego zarówno odkażanie powietrza jak i pomieszczeń mieszkalnych jest koniecznością! W tym celu należy skontaktować się z firmą, która świadczy w tym zakresie profesjonalne i kompleksowe usługi. Warto mieć na uwadze, iż firma wykonująca dezynfekcję musi mieć odpowiednie przeszkolenie oraz posiadać specjalne certyfikaty, które pozwalają oczyszczać mieszkania oraz inne powierzchnie użytkowe, co istotne dotyczy to kwarantanny oraz zagrożenia epidemicznego! Pamiętaj, że profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja mieszkania jest niezwykle ważna, gdyż usuwa wszystkie wirusy i drobnoustroje.

Dezynfekcja pomieszczeń

Kto powinien skorzystać z usługi dezynfekcji mieszkania?

Należy zaznaczyć, iż dezynfekcja pomieszczeń to usługa z której powinny skorzystać między innymi:

 • firmy, które przygotowują się do powrotu do pracy po przebytej kwarantannie
 • biura, w których pracuje personel
 • biura coworkingowe
 • apteki oraz placówki medyczne
 • sklepy spożywcze
 • szkoły, przedszkola oraz żłobki
 • siłownie
 • magazyny.

Dezynfekcja mieszkania- na czym polega?

Dezynfekcja to usługa, która obecnie może zostać przeprowadzona nie tylko w samych placówkach medycznych ale także w przedsiębiorstwach, biurach oraz w prywatnych mieszkaniach! Głównym jej celem jest przede wszystkim usunięcie wszystkich wirusów, drobnoustrojów, grzybów oraz bakterii wywołujących choroby. Co bardzo istotne, jest to proces podczas którego wykorzystuje się specjalistyczne, odkażające środki chemiczne lub inne metody fizyczne. 

Rodzaje dezynfekcji pomieszczeń

Czy wiesz, że profesjonalna dezynfekcja może zostać przeprowadzona na kilka sposobów? Bowiem obecnie najczęściej korzysta się z 3 najbardziej popularnych metod odkażania pomieszczeń:

 1. Ozonowanie– bardzo skutecznie zwalcza wszelkie bakterie, wirusy i grzyby, jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku oczyszczania mieszkania w którym przebywa osoba zakażona koronawirusem. Już po godzinie od zakończenia procesu można cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem!
 2. Zamgławianie ULV– metoda polegająca na wytworzeniu mgły wodnej z zastosowaniem specjalnego generatora, sprawdza się idealnie w walce z drobnoustrojami. Pełen efekt czystości uzyskać można po około 8 godzinach.
 3. Metoda opryskowa– to inaczej rozpylenie roztworu na powierzchnię, która poddawana jest dezynfekcji, w tym przypadku z pomieszczeń można ponownie skorzystać po około 12 godzinach.

Zalety dezynfekcji

Dezynfekcja, która przeprowadzana jest regularnie niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, między innymi:

 • odkaża powierzchnie użytkowe
 • eliminuje groźne bakterie
 • zabija wirusy i alergeny 
 • likwiduje nieprzyjemne zapachy.

Stosowanie dezynfekcji zalecane jest także po chorobie domowników, w tym zwłaszcza w przypadku zakażenia koronawirusem!

Profesjonalna usługa dezynfekcji

Obecnie na rynku działa bardzo wiele przedsiębiorstw zajmujących się dezynfekcją pomieszczeń, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Smieciowoz.pl, firma z główną siedzibą w Gdańsku, która świadczy wiele usług w tym także dezynfekcji na bardzo wysokim poziomie! Korzystając z oferty zyskujesz pewność i gwarancję skutecznego niszczenia drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Co wyróżnia firmę? To, iż oferta oczyszczania dotyczy zarówno przedmiotów jak i powierzchni użytkowych. Oferowana usługa obejmuje w swoim zakresie: dezynsekcję, dezynfekcję, deratyzację oraz wiele innych metod chemicznych, fizycznych a także termiczno- chemicznych!